pomoc spoleczna dla osob starszych

pomoc spoleczna dla osob starszych Niektórzy kolekcjonerzy nalegają na kopii każdej edycji, w tym BCEs, wydrukowanej itp Książki z niektórych klubów książki są również kolekcjonowania. zawsze będą zbierane Publikacje Folio Book Society. Collin za Crime krąg (który był inny rodzaj Book Club) zawsze będzie kolekcjonerski tak długo, jak ludzie chcą kupić niespotykanych Agatha Christie. W ogóle, hwever, kluby książki NIE dowodzić, że wiele z ceną (około równoważne kolekcjonerskich plecami papierowych).

A „limited edition” może być cenne, w zależności od książki i jak ograniczona jest. Ponownie, rzadkość mogą wchodzić w grę. Termin ten jest zarezerwowany dla wydań, gdzie kopie mają wyraźny „oświadczenie przedawnienia”, który zawiera informacje na temat liczby drukowanych kopii, a zwykle podział ile kopii zostały wydrukowane na pewnego rodzaju papieru lub związana w pewnym rodzaju wiązania lub zastrzeżone lub wstrzymana ze sprzedaży. Oświadczenie jest zazwyczaj znajduje się na odwrocie strony tytułowej lub na osobnej stronie na początku lub na końcu tomu. Liczba kopii specyficznej często drukowane lub dodane ręcznie (tak jak w „NO. 46 500”). Im niższa liczba kopii, tym bardziej cenne. Jeśli towarzyszy autografem autora (ów), wydawcę lub inny specjalista, tym lepiej! Czy patrząc na pierwszym lub limitowanych edycjach, wielkość wydaniu nie sam określić wartość książkę, albo nawet jego rzadkość. Inne czynniki odgrywają rolę.

Pochodzenia lub własności może poprawić wartość książkę, o ile osoba ta jest ważne lub znane i jeśli książka odbyło znaczenie dla niego. Autografy, napisy lub dedykacje, ekslibrisy lub pieczęci lub innych wyróżniających oznakowań może być dowód własności, ale mogą również być sfałszowane. Uwierzytelnianie jest ważne.

pomoc spoleczna dla osob starszych

W celu promocji sprzedaży oraz na cele charytatywne, współcześni autorzy rutynowo podpisanie kopii swoich książek.Ponieważ są to powszechne, nowoczesne autografy zwykle dodać niewielką wartość. Jednak „prezentacja” czy „Stowarzyszenie” kopie te, podpisane na specjalne okazje, lub wpisanie i przedstawione ważnych współpracowników i przyjaciół może znacznie zwiększyć wartość tytułu. „May” jest tu kluczowym słowem – doświadczenie w obecnej sytuacji rynkowej jest potrzebne, aby dokonać wyceny tego.

Tak, masz stare książki? Albo cenne książki? Rynek książki zbieranie jest jak każdy inny rynek kolekcjonowania, ciągle się zmienia. Autorzy i wyjdzie z łask; okresy i style typu stały się popularne, a potem znikają. Trzeba pamiętać, że książki, tak jak w przypadku każdego innego kolekcje, to tylko warto, co ktoś jest gotów za nie zapłacić. Robi trochę badań i bycie uczciwym wobec siebie o swoich przedmiotów pozwoli Ci zaoszczędzić przestrzeń, czas, a może sprawić, że część pieniędzy!

Artykuł napisany przez:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *