pomoc spoleczna fundusz alimentacyjny

pomoc spoleczna fundusz alimentacyjny

Niektóre stare książki są cenne, niektóre są po prostu stary! Jak można powiedzieć? Istnieje kilka czynników, które określają, czy książka jest warta pieniędzy do kolektora. Oto kilka wskazówek, aby poprowadzić Cię:

Wiek nie czyni książka cenna. Przynajmniej nie z wiekiem sam. Niektóre książki mogą być sto lat i nie przynoszą dużo, inni potrzebują być tylko kilka lat życia przynieść piękny powrót. Znaczenie tego, co dotyczy książka, to stan fizyczny, a popyt również liczyć na wiele. W ogóle, jeśli chodzi o wiek, poszukaj książek wydrukowanych przed 1501, angielski książek wydrukowanych przed 1641, książki drukowane w Ameryce przed 1801 i książki drukowane na zachód od Missisipi przed 1850.

Warunek jest klucz! wygląd książkę i jej kompletności stanowić ogromną różnicę. Czy wiązanie mocno? Pokrywa nienaruszone? Strony jasne? Wszystkie te rzeczy bardziej pomogą ustalić wartość, gdy ocena stanu książek. W ogóle, tym lepsza kondycja fizyczna książkę, tym bardziej, że będzie warto. Ocena „dobrze” jest podana w książce, która jest kompletna i pokazuje bardzo mało lub brak zużycia. Luźne stron lub zużyte Pokrywa umieści książkę w „złym” stanie. Są to „dobre” i „fair” oceny pomiędzy. Kompletność jest jednak KEY – brakujące strony lub ilustracje uczyni większość książek niemal bezwartościowe.

Kurtki pyłu są bardzo istotne. Praktycznie wszystkie książki z końca 19 do dziś miała. I mając go w dobrym stanie, co znacznie podnosi wartość książki. Jako przykład, jeśli jeden wynik wyszukiwania w Alibris na pierwszych edycjach Harper Lee Zabić drozda, będzie można znaleźć „dobre” pierwsza edycja / pierwszy drukowanie za $ 6.500 … bez obwolucie. W celu uzyskania kopii w tym samym stanie, drukarnie, z „dobrego” obwolucie? Cenę niebo rakiety do $ 30,000! Główne wyjątki od tego, czy książka miała obwolucie są specjalnie oprawionych książek, często limitowane.
Artykuł napisany przez:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *